טיפול בהצפות מים בבתים פרטיים

תקלות כמו הצפות מים מתרחשות באופן לא צפוי וגורמות בדרך כלל נזק רב. מדובר בכמות עצומה של מים אשר מתפשטת במהירות בכל רחבי הבית והורסת ציוד שממוקם בו.

הגורמים להצפות מים 

יש שתי סיבות עיקריות להצפות מים בבתים פרטיים. הסיבה הראשונה היא מי גשמים אשר חודרים הביתה בימים גשומים שיורדת בהם כמות גדולה במיוחד של גשמים. לא אחת המערכות העירוניות אינן מסוגלות לקלוט את המים הרבים כיוון שהן לא ערוכות לכמות כה גדולה של מים שיורדת בבת אחת. לכן הכבישים והמדרכות מוצפים וכך גם הבתים הפרטיים שנמצאים באותו מפלס.

הסיבה השנייה היא חדירה של כמות גדולה של מים לתוך הבית, עקב פיצוץ של צינור מים בתוך הבית. במקרה כזה המים אינם ממשיכים לזרום בתוך קו הצנרת אלא זולגים החוצה. במקרים רבים זרם המים הוא אדיר ולכן הוא מציף את כל הבית ויורד גם למקומות הנמוכים בו כמו המרתף ופיר המעלית.

טיפול בהצפות מים בבתים פרטיים

כשקורה מקרה של הצפות מים בבתים פרטיים, יש לבצע כמה פעולות ראשוניות:

  • סגירה של ברז המים הראשי כדי לעצור את הזרמת המים בתוך הצינורות וכך למנוע הגעה של מים נוספים למרחב הביתי.
  • צילום של המקום הן בתמונות סטילס והן בסרטונים וזאת כדי להעביר לשמאי של חברת הביטוח.
  • הוצאה של כל המים שהצטברו בבית. אפשר לבצע זאת בעזרת מגבים. 
  • אם מדובר בכמות עצומה של מים, מבצעים זאת באמצעות ביובית, אשר שואבת את כל המים שהצטברו. 
  • בקומות התחתונות כמו בקומת מרתף ובפירי מעליות מחברים משאבות טבולות והן יונקות את כל המים שהצטברו במקומות הנמוכים.
טיפול בהצפות מים בבתים פרטיים

ההשלכות של הצפות מים בבתים פרטיים

ההשלכות משתנות בהתאם לכמות המים ולפרק הזמן שבו המים עמדו על הרצפה. כל מה שהיה על הרצפה נפגע, ציוד חשמלי, פריטי ריהוט, שטיחים, אריחים, פרקטים ועוד. 

לכן בשלב ראשון השמאי של חברת הביטוח מציע אומדן של הנזקים (אם הייתה פוליסת ביטוח תקפה) ובהתאם לכך משקמים את הנזקים. יש מוצרים שאפשר לתקן בהתאם לחומרת הפגיעה בהם ויש מוצרים שאין ברירה אלא לזרוק אותם.

לגבי המבנה עצמו, טיפול בהצפות לעיתים כולל שיפוץ מאסיבי שכולל בנייה מחדש של קירות, הדבקה של אריחים או התקנת פרקט. החלפת התשתיות של הצנרת או תיקון של הצנרת שגרמה לכל הבעיה וזאת בהתאם למצבה. 

ייבוש של הבית 

אחד השלבים הראשונים בכל התהליך הוא לייבש את הבית כיוון שלאור הכמויות הגדולות של המים בעת הצפת מים בבתים פרטיים הייתה בבית כמות גבוהה של לחות, מעל הכמות הנורמטיבית ולכן אנחנו מציבים יבשנים וציוד ייעודי נוסף למטרת ייבוש המרחב.

פרומושן תשמח לסייע לכם במצבים קשים מסוג זה, כדי שתוכלו לשוב וליהנות מהחיים הרגילים בבית לאחר ההצפה.

תוכן עניינים

מאמרים