טיפול בהצפות / שאיבת מים

הצפות הן דבר מאד לא צפוי וכשזה קורה, יש צורך בטיפול בהצפת מים באופן מידי כדי לבצע שאיבת מים יסודית וליבש את המקום.

שאיבת הצפות בכל מקום 

קיימות כמה סיבות שבגללן נוצרות הצפות:

  • כמויות גדולות מאד של גשמים שחודרים לבתים, משרדים, מפעלים או מקומות אחרים. כיוון שמדובר בכמות שהיא חריגה, התשתיות העירוניות התת קרקעיות אינן עומדות בעומס ואינן מסוגלות לטפל בהצפות כנדרש ולכן המים עולים על גדותיהם ונראים בכל מקום.
  • אם נוצרת שריפה במקום מסוים, מגיעים במהירות כוחות כיבוי האש ובאמצעות זרנוקי מים ממלאים את המקום במים כדי לכבות את האש המסוכנת. לכן בתום כיבוי השריפה כל השטח מוצף במים.
  • קורה לא אחת שצינורות מים או ביוב מתפוצצים ולכן המים זולגים החוצה וממלאים חללים גדולים. לכן יש צורך הן לטפל בבעיית האינסטלציה וגם ב- טיפול בהצפות באמצעות פינוי המים הרבים מהמקום.

ההשלכות של ההצפות

כמויות של מים עומדים, יוצרים נזק עצום תוך פרקי זמן קצרים מאד. המים מנטרלים ציוד חשמלי, ציוד אלקטרוני, הורסים פריטים כמו ריהוט, שטיחים, פרקטים, ספרים, צעצועים וכל מה שהם פוגשים בדרך.

זו הסיבה שלאחר מכן יש לבצע פעולות מהירות של טיפול בהצפת מים ושאיבת הצפות, כדי להוציא את כל המים ולאחר מכן לטפל בכל הקשור לייבוש של המקום. 

טיפול בהצפות / שאיבת מים
מתי צריך לעשות שאיבת הצפות?

ייבוש של השטח המוצף באמצעות שאיבת הצפות

הצוותים שלנו מיומנים בטיפול בהצפות ובשאיבת מים. לכן הם מבצעים כמה פעולות הכרחיות ומהירות. הם שואבים את כל המים באמצעות משאבות גדולות ומשאבות טבולות מכל השטח. אחת מהתכונות של המים היא שהם גולשים למקומות נמוכים ולכן אנו שואבים גם את כמויות המים שהגיעו למקומות הללו כמו לפירי מעליות, מקלטים ומרתפים.

טיפול בהצפות לשיקום המרחב 

לאחר שאיבת מים של הראשונית של מרב הכמות, מתחילים בביצוע טיפול משקם במרחב. מפזרים במקום סופחי לחות לאור הרמה הגבוהה של הלחות שנמדדת במקום, מסחררים ויבשנים שתפקידם ליבש את המקום. הפעולות מיועדות גם לייבושם של מים כלואים, אשר חדרו במהלך ההצפה לשטח הקיים מתחת למרצפות. למים הללו אין כל דרך לצאת ולכן הדרך היחידה כדי לא להרים את המרצפות היא טיפול בהצפות והשלכותיהן באמצעות היבשנים. טיפול זה נמשך ימים ולפעמים גם יותר מכך, עד שרמת הלחות יורדת באופן משמעותי ומגיעה לתקן הנדרש.

כאשר מדובר במקום שהייתה פה שריפה או הצפה משמעותית, העובדים שלנו מבצעים בנוסף לכל הפעולות הללו גם טיפול אנטי בקטריאלי לאור העובדה שבמקומות הללו מתפתחים תוך פרק זמן קצר תופעות של עובש, פטריות וטחב ולכן למען בריאותם של בני הבית שיחזרו בשלב כלשהו לגור בדירה, יש לבצע חיטוי זה, באמצעות חומרים ייעודיים לנטרול הבקטריות.

במקרה של הצפה, העובדים המקצועיים שלנו ישמחו לסייע לכם ברגעים הקשים וזאת באמצעות הכוונה וכלים מקצועיים של טיפול בהצפת מים כמו משאבות גדולות, משאבות טבולות, יבשנים, סופחי לחות, מסחררים וכלים ייחודיים נוספים כדי להוציא במהירות את כל כמות המים שהצטברה.

תוכן עניינים

מאמרים